Finanse osobiste

Wybierz najlepszy kredyt

30 stycznia 2012 16:17

pieniadze-banknoty-zlotowki-1329745472Nie ulega wątpliwości, że najlepszy kredyt gotówkowy jest idealnym rozwiązaniem, kiedy potrzebujemy środków finansowych na dowolny cel, wakacje, remont, zakup sprzętu AGD, jak również inne nieprzewidziane wydatki.

Obecnie na najlepszy kredyt gotówkowy decyduje się coraz więcej osób i staje się on coraz popularniejszą formą finansowania. Wysokość kredytu, jaki możemy otrzymać jest uzależniona od naszych dochodów, stanu rodzinnego, jak również wysokości posiadanych zobowiązań. Kredyt gotówkowy, tanie pożyczki gotówkowe to najszybszy sposób na realizację swoich marzeń i zaspokojenie potrzeb. Szybkie pożyczki gotówkowe są obecnie coraz popularniejsze i coraz łatwiej dostępne.

Tania pożyczka gotówkowa, czy też w miarę tani i najlepszy kredyt gotówkowy znajduje się w ofercie niemal każdego Banku. Coraz większą popularnością cieszą się również kredyty bez zaświadczeń, na dowód. W zestawieniu kredytów nie ma niespodzianek. Wciąż królują liderzy rynku, głównie dzięki szybkiej obsłudze klienta i korzystnym warunkom spłaty pożyczek. Na liście nie znalazł się żaden bank oferujący popularne kredyty bez BIK, głównie z powodu relatywnie wysokiego oprocentowania tych kredytów. Na sezon jesień/zima 2011 doradcy finansowi polecają następujące kredyty gotówkowe: ofertę Deutsche Banku (kredyt bez zaświadczeń, szybka decyzja kredytowa – nawet w 10 minut, bez konieczności wizyty w banku i pożyczka nawet do 150 000 zł) oraz oferta Alior Banku (0 zł prowizji, rata 22 zł za każdy 1000 zł pożyczki, do 150 tys. zł bez zabezpieczeń i możliwość bezpłatnego zawieszenia spłaty na 3 miesiące).

Wbrew temu co pisze branżowa prasa tanie pożyczki gotówkowe mogą być naprawdę tanie. Powinniśmy jednak dopasować kredyt do naszych osobistych warunków (zatrudnienie, historia kredytowa, wiek, wysokość dochodów) i samodzielnie wybrać ofertę, która właśnie nam odpowiada najbardziej. Najtańszy i najlepszy kredyt gotówkowy to produkt, który powinien charakteryzować się: niskim oprocentowaniem kredytu (nominalnym i rzeczywistym), niską prowizją od udzielenia pożyczki (lub prowizją 0%), łatwością uzyskania kredytu, możliwością renegocjacji umowy kredytowej podczas jej trwania oraz brakiem dodatkowych opłat i wymagań odnośnie kredytobiorcy. Często kredyt gotówkowy, udzielany przez bank może być jednak pułapką dla naszego domowego budżetu. Kredyt taki jest najdroższą na rynku formą kredytu. Szczególnie niekorzystne mogą okazać się kredyty tzw. świąteczne czy okazjonalne. W okresach przedświątecznych jesteśmy kuszeni niskim oprocentowaniem kredytów gotówkowych i szczególnie korzystnymi warunkami umowy.

Prawda często okazuje się daleka od obietnic złożonych przez bank. Dodatkowe opłaty manipulacyjne i koszty przyznania pożyczki przewyższają normalną kwotę kredytu. Ofert tanich pożyczek gotówkowych jest mnóstwo, ale pamiętajmy, że zawsze powinniśmy z rozwagą się zadłużać.

Podobne artykuły