Finanse osobiste

Gdzie znaleźć kalkulator zdolności kredytowej do kredytu hipotecznego?

08 kwietnia 2017 14:24

Gdzie-znaleźć-kalkulator-zdolności-kredytowej-do-kredytu-hipotecznego?

Planujesz zaciągnąć kredyt hipoteczny? Jeżeli tak, to sprawdź, na jakie dodatkowe możliwości finansowania możesz sobie pozwolić. Samą analizę zdolności kredytowej ułatwi Ci kalkulator zdolności kredytowej, dzięki któremu kalkulacja wszystkich kosztów związanych z kredytem hipotecznym stanie się o wiele łatwiejsza.

Osoba, która ma w planach zakup mieszkania bądź budowę domu, staje przed decyzją wzięcia kredytu hipotecznego. Zanim podejmiemy tego rodzaju decyzję, powinniśmy sprawdzić wszystkie oferty na rynku i wybrać tę najkorzystniejszą. Jest to bowiem decyzja na całe życie lub na wiele lat. Czy to oznacza, że czeka nas wędrówka do wszystkich banków?

W Internecie możemy znaleźć gros narzędzi, których zadaniem ma być ułatwienie nam kalkulacji kredytowej. Nie dajmy się jednak zwariować – nie każdy z nich zasługuje na naszą uwagę i poświęcony czas. Bywa, że kalkulatory online nie są precyzyjne w swoich wyliczeniach i wprowadzają nas w błąd. Gdzie zatem szukać pomocy bez konieczności wybierania się do oddziału banku? Kalkulator kredytu hipotecznego dostępny na stronie porównywarki finansowej Comperia.pl ułatwi nam weryfikację kosztów przy jednoczesnym ujęciu naszych zobowiązań oraz zarobków. Kalkulator kredytów hipotecznych jest prosty w obsłudze: wystarczy jedynie wprowadzić osiągane przez konsumentów zarobki oraz wszystkie formy zobowiązań finansowych wobec instytucji bankowych, a aplikacja szybko przekalkuluje wprowadzone dane. Dzięki użyciu kalkulatora można poznać swoją potencjalną zdolność hipoteczną, a co za tym idzie –w taki sposób zaplanować działania, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.

Nie zapominajmy jednak, że każdy bank ustala pewne zasady finansowania  indywidualnie. Kwota, jaką konsument może pożyczyć, jest ustalana według ściśle określonych zasad regulowanych przez bank. Jeszcze kilka lat temu instytucje finansowe zabiegały o to, aby zwiększyć zdolność kredytową pretendentów do kredytu. Dzisiaj musimy sami zadbać o naszą zdolność finansową. Zanim przystąpimy do analizy zdolności kredytowej, pamiętajmy, że sam kalkulator nie zweryfikuje naszych zobowiązań finansowych, dlatego tak ważne dla precyzyjnej oceny jest rzetelne podawanie wymaganych wartości.

Podobne artykuły