Finanse osobiste

Dokonywana w dni robocze

11 sierpnia 2014 11:54

Dokonywana w dni robocze fundusze wycena wiedzaInwestorzy decydujący się na inwestowanie na rynku funduszy inwestycyjnym powinni mieć przynajmniej podstawową wiedzę o tym rynku, bowiem fundusze są różne.

To znaczy na jakich zasadach można inwestować na rynku funduszy inwestycyjnych, jakie są rodzaje funduszy inwestycyjnych i na jakich zasadach każdy z funduszy funkcjonuje, a także powinni mieć wiedzą o wycenie funduszy oraz o towarzystwach funduszy inwestycyjnych.

Najczęściej jednak początkujący inwestorzy nie maja zielonego pojęcia o tym rynku i raczej posiłkują się wiedza towarzystw funduszy inwestycyjnych a także doradców finansowych i =doradców inwestycyjnych. Wiedza ma ponoć przyjść później wraz z praktyką a niektórzy spece od tego rynku wręcz twierdzą że inwestującym na rynku funduszy inwestycyjnych wiedza jest niepotrzebna bowiem taka maj TFI. Nic bardziej błędnego, wiedza o tym rynku jest wprost niezbędna i zdawać się jedynie na TFI to naprawdę poważny błąd inwestorski. Nie raz przekonaliśmy się co oznacza wiedza panów z TFI i lepiej posiadać własna wiedzę i własna intuicję ale i tak będziemy zdani na TFI przy inwestowaniu na rynku funduszy inwestycyjnych. A więc przy wyborze najkorzystniejszych funduszy wycena funduszy jest bardzo ważna. A więc co powinniśmy wiedzieć o wycenie funduszy? Przede wszystkim że wycena funduszy inwestycyjnych a właściwie częstotliwość wycen zapisana jest w statutach, ale trzeba też wiedzieć że dokonywane są w dni robocze natomiast sama wycena funduszy publikowana jest dzień później w godzinach popołudniowych. I jeżeli n przykład taka wycena funduszy zostanie dokonana w piątek to wyniki tej wyceny zostaną opublikowane w poniedziałek w godzinach popołudniowych.

Jeżeli kogoś interesują szczegóły tej operacji odsyłamy do TFI albo do konkretnych stron oraz organizatorów zajmujących się takimi wycenami.

Podobne artykuły