Finanse osobiste

Niezbędna jest wiedza o inwestowaniu

07 stycznia 2014 14:37

Niezbędna jest wiedza o inwestowaniu fundusze inwestorzy rodzaje Nie ulega wątpliwości że nastał trudny czas dla inwestorów którzy działają na rynku funduszy inwestycyjnych oraz giełdzie papierów wartościowych. Na giełdzie huśtawka nastrojów indeksy giełdowe częściej lecą w dół niż zwyżkują a na rynku funduszy inwestycyjnych ogólne niezadowolenie z wyników jakie osiągają towarzystwa funduszy inwestycyjnych które przecież pracują za duże pieniądze inwestorów.

Najczęściej bowiem na giełdzie inwestorzy działają samodzielnie i tylko niewielki ich odsetek korzysta z rachunków maklerskich. Natomiast na rynku funduszy inwestycyjnych kapitałem inwestorów zarządzają towarzystwa funduszy inwestycyjnych wobec czego inwestorzy maja prawo oczekiwać od nich jak najlepszej pracy a niestety nie zawsze tak jest. Ale to od inwestorów zależy jakie wybierają fundusze a jak wiadomo różne są rodzaje funduszy inwestycyjnych.

Poczynając od bardzo zyskownych funduszy akcji które dają najwięcej zarobić ale i najwięcej można na nich stracić, na bardziej bezpiecznych funduszach typu parasolowe, zrównoważone czy też stabilnego wzrostu. – Rzeczywiście różne są rodzaje funduszy inwestycyjnych i trzeba mieć wiedzę aby wiedzie w jakie zainwestować. Ktoś kiedyś napisał że inwestorzy z rynku funduszy inwestycyjnych nie muszą posiadać wiedzy ponieważ pracują za nich panowie z towarzystw funduszy inwestycyjnych. To chyba jakieś nieporozumienie jeżeli bowiem inwestorzy zdadzą się jedynie na panów z tfi to szybko przekonają się że trudno na nich liczyć. Poza tym to inwestorzy wybierają fundusze w które maja zamiar zainwestować a jak wiadomo różne są rodzaje funduszy inwestycyjnych. W tej chwili moim zdaniem najlepiej inwestować w bezpieczniejsze fundusze inwestycyjne, na przykład typu fundusze zrównoważone – powiedział jeden z inwestorów.

Każdy inwestor którzy działa na rynkach inwestycyjnych powinien mieć wiedzę o inwestycjach w które zamierza włożyć swoje pieniądze. To nie działa tak, że ktoś za nich będzie podejmować decyzje, potrzebna jest wiedzą wiedza i jeszcze raz wiedza.

Podobne artykuły