Finanse osobiste

Karty dla żaków

04 stycznia 2012 14:55

Na temat kart kredytowych jest wiele opinii, generalnie jednak trudno teraz byłoby nam bez nich się obejść. Powinniśmy jednak wiedzieć jak z nich korzystać, aby nie wpaść w pętlę zadłużenia, bowiem takie zadłużenie na karcie kredytowej jest później bardzo trudno spłacić. Powinniśmy wybierać karty kredytowe najtańsze w obsłudze, za których wydanie oraz prowadzenie bank również nie pobiera opłat. Najczęściej najtańsze karty kredytowe z zasady oferują banki internetowe. Najczęściej też nie pobierają opłat ani za wydanie karty ani za jej prowadzenie. A jeżeli nawet, to z pewnością opłaty są zdecydowanie niższe niż w bankach tradycyjnych. Dlatego osoby, którym zależy na kosztach powinny decydować się na karty kredytowe w bankach elektronicznych. Najlepiej jednak przejrzeć oferty i wybrać dla siebie jak najkorzystniejszą. Pamiętajmy też, że również banki tradycyjne działają w systemie online i karty kredytowe online są też w tej ofercie. Na przykład karta kredytowa online za pośrednictwem Kredyt Polska. Można taką otrzymać wypełniając tylko przez internet wniosek. Należy jednak mieć stały dochód minimum 650 złotych netto. Ale klient Kredyt Polska nie zapłaci ani grosza za wydanie takiej karty oraz za korzystanie z bankomatów na całym świecie. Może także liczyć na dowolny dzienny limit, możliwość spłaty swego zadłużenia w ratach, okres bezodsetkowy 54 dni oraz limit od 500 zł do nawet 200 000 złotych. No i oczywiście, jako, że jest to karta kredytowa online, obsługę przez internet. Tylko czy jest to karta online czy karta wydana w tradycyjnym banku zadłużenie na karcie kredytowej jest takie same. Dlatego nie powinniśmy do tego doprowadzać. Szczególnie karty kredytowe przydatne są studentom, którzy zazwyczaj mają kłopoty z płynnością finansową, a wtedy karty kredytowe pozwalają im przetrwać. Poza tym karty kredytowe dla studentów mają też taką zaletę, że banki nie pobierają od żaków wysokich opłat za prowadzenie rachunków. Często zdarza się także, że nawet rezygnują z takich opłat. Najczęściej z taką propozycją do studentów wychodzą banki internetowe i jak się okazuje w bankach internetowych najczęściej studenci rachunki zakładają.
– Ale nie tylko bowiem karta kredytowa student pko jest również ciekawą propozycją. Właśnie mam w tym banku rachunek, więc doskonale w tej kwestii się orientuję. Ale też wiem, że zadłużenie na karcie kredytowej studenta nie może być duże – powiedział jeden ze studentów.
Mimo to banki są dość ostrożne w wydawaniu studentom kart kredytowych. Najczęściej, aby taką kartę student mógł otrzymać musi ukończyć przynajmniej pierwszy rok studiów, ale może mieć więcej niż 26 lat. W chwili obecnej najkorzystniejsze oferty kart kredytowych maja takie banki jak: boś, meritum bank i mbank.

Podobne artykuły