Finanse osobiste

Moje inwestycje-w co dzis inwestowac?

25 stycznia 2012 12:17

zakupy-inflacja-1327490222 W co aktualnie inwestować pieniądze? Czy inwestowanie na giełdzie jest bezpieczne? A może ulokować środki w fundusze inwestycyjne albo założyć długoterminową lokatę?

Te i podobne pytania nurtują wielu polaków. W dobie kryzysu finansowe, czyhającego nad Europą trudno jest wybrać dobrze rokującą inwestycje. Jeśli nie chcemy pomocy doradcy skorzystajmy z bezpiecznych rozwiązań.

Moje inwestycje na giełdzie papierów wartościowych.

Inwestowanie na giełdzie nie należy do łatwych. Zatem każdy kto nie ma doświadczenia w tej dziedzinie nie powinien samodzielnie inwestować pieniędzy, zwłaszcza dużych pieniędzy. Na początek pozwólmy zarządzać naszymi środkami osobom wykwalifikowanym. Otóż najlepiej założyć konto maklerskie w renomowanym domu maklerskim. Wystarczy na stronie internetowej wybranego domu wypełnić odpowiedni formularz dokonać formalności i wpłacić wymagany depozyt, a przypisany nam makler giełdowy zajmie się naszymi funduszami.

Moje inwestycje w lokaty bankowe.

Lokaty bankowe są bardzo popularne, jednak nie przynoszą zysków zbyt szybko. Każdy kto chce odczuć dużą różnicę pomiędzy wpłaconym kapitałem a zgromadzonymi odsetkami po pierwsze powinien wpłacić na konto lokaty spora sumę pieniędzy, a po drugie założyć depozyt na długi czas. Jedynie w ten sposób można zarobić konkretne pieniądze. Lokaty założone na miesiąc dwa, dają znikome zyski.

Moje inwestycje w fundusze inwestycyjne.

Ostatnio dużym powodzeniem cieszą się również fundusze inwestycyjne. Jest to jednak forma inwestowania, która pozwoli cieszyć się ze zgromadzonych środków dopiero po jakim czasie. Poza tym za pośrednictwem funduszy raczej nie zarabiamy na bieszące wydatki, raczej gromadzimy pieniądze na przyszłość. Fundusz inwestycyjny może być również zamiennikiem funduszy emerytalnego.

Podobne artykuły