Finanse osobiste

Prywatne pożyczanie

09 grudnia 2011 11:17

Prywatne pożyczanie banki pożyczki sytuacja

Wiadomo jaka jest obecnie sytuacja na rynku kredytowym, kredytach, kredytach często zdarza się, że potrzebujemy na gwałt gotówki. Tymczasem obecnie o kredytach bez zaświadczeń, bez zabezpieczeni, czy  bez bik można zapomnieć. Oczywiście są w propozycjach bankowych, ale to tylko czysty marketing, chyba, że klient zdobędzie zaufanie banku, miedzy innymi poprzez współpracę, założenie konta, duże na nim wpływy oraz oddanie swoich finansowych spraw w ręce banku. Ale i tak może być pewien, że zostanie dokładnie prześwietlony. Również szybkie kredyty już nie wchodzą w rachubę, bowiem banki zaprzestały rozdawnictwa pieniędzy i sprawdzają też bardzo dokładnie każdego klienta. A jeżeli nie w bankach i nie firmach pożyczkowych, ponieważ są bardzo drogie, to może pożyczki społecznościowe rozwiążą ten problem?
– Czy rzeczywiście pożyczki społecznościowe rozwiążą nasze problemy finansowe? Jest to produkt dosyć nowy na rynku internetowym. Trzeba bowiem wiedzieć, że pożyczki społecznościowe funkcjonują w internecie na podobnych zasadach jak na przykład Allegro. Są to pożyczki na korzystnych dla pożyczkobiorcy warunkach. A cała procedura odbywa się w ten sposób, że najpierw trzeba zarejestrować się na portalu socjal lending, który funkcjonuje na zasadzie aukcji. Jeżeli chcemy pożyczyć prywatnie jakieś pieniądze wystawiamy aukcję z określoną kwotą i po prostu czekamy na realizację – powiedział jeden z klientów tego rynku.
Ale sami też określamy wysokość oprocentowania takiej pożyczki oraz okres jej spłaty. Im procent ten będzie większy, a termin spłaty krótszy możemy spodziewać się większej ilości ofert. Jest to tym prostszy i łatwiejszy sposób, ponieważ nie obowiązują tutaj żadne procedury bankowe oraz sprawdzanie klienta w bik czy też big. Nikogo nie interesuje też czy przyszły pożyczkobiorca miał jakieś problemy ze spłatami kredytów i ile zarabia. Wystarczy tylko zarejestrować się na portalu oraz pozytywnie przejść weryfikację. Z pewnością system ten jest godny polecenia tym osobom, które bezskutecznie dobijają się do bankowych drzwi, a nie chcą sięgać po pożyczki w firmach pożyczkowych  bo są bardzo drogie. No i starając się o pożyczki społecznościowe nikt nie jest prześwietlany tak jak to robią banki. Pozostaje tylko problem bezpieczeństwa. Trzeba w tym miejscu jeszcze raz podkreślić, że portale typu social lending współpracują na co dzień z wieloma firmami ubezpieczeniowymi oraz windykacyjnymi. Dlatego też w ich ofercie są także ubezpieczenia. Kasę natomiast pożyczamy od osób prywatnych, które chcą je zainwestować.

Podobne artykuły