Finanse osobiste

Strata pieniędzy

24 listopada 2011 13:28

Strata pieniędzy bank lokata inetrnet Zyski bez wychodzenia z domu, przez internet załatwisz najlepsze lokaty, lokaty online. Wielu inwestorów zastanawia się czy lokaty bankowe umrą śmiercią naturalną z powodu chociażby  nikłego zainteresowania tym produktem bankowym. Czy może banki powrócą do swych dawnych wojenek o klienta i zaczną podwyższać oprocentowanie oraz ogólne warunki depozytów bankowych?
Coraz mniej słychać o wojnie banków na lokaty, bowiem depozyty bankowe zdają się coraz mniej interesować same banki. Dają zresztą temu wyraz stale zmniejszając oprocentowanie lokat bankowych. Poważni inwestorzy już dawno dali sobie spokój z lokatami i wrócili do inwestowania na giełdzie papierów wartościowych oraz funduszach inwestycyjnych. Tam na nich czeka poważna gotówka, a nie tych marnych kilka procent. Ale tam też można stracić pieniądze. Nie straci się natomiast na lokatach bankowych i mimo tak nędznego oprocentowania nadal nie brakuje chętnych do inwestowania w nie. Mimo, iż klienci banków nadal wolą lokaty zakładane w tradycyjny sposób, lokaty internetowe, cieszą się coraz większym zainteresowaniem.
Prawdą jest, że coraz wiecej klientów decyduje się na  lokaty zakladane przez internet i w bankach internetowych. Jest to o wiele wygodniejszy sposób zakładania depozytów bankowych, o wiele prostszy, a poza tym pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Wystarczy tylko złożyć przez internet wniosek, sprecyzować w nim o jaką lokatę nam chodzi, a do klienta przybędzie specjalny kurier, który załatwi wszystkie niezbędne formalności. W takiej sytuacji nie ma potrzeby bezproduktywnie tracić czas przy okienkach bankowych, skoro można to wszystko załatwić nie wychodząc z domu.
Początek nowego roku jest dobrym okresem na zastanowienie się w co zainwestować swoje pieniądze. Nadal niezła sytuacja panuje na giełdzie oraz rynku funduszy. Ale jest też pewien odsetek inwewstorów, którzy wolą bezpieczne lokaty bankowe. Najlepiej na 2010 rok prognozują lokaty: roczne z wkładem 5 tys. zł,  meritum bank – 7,17%, aig – 6,3%, getin bank – 6% oraz na ten sam okres z wkładem 15 tys. zł.: aig bank – 6,3%, getin bank – 6% oraz toyota bank – 5,9%. Lokaty te rowniez funkcjonuja jako lokaty internetowe, czyli możnna zakładać je przez internet.
 

Podobne artykuły