Finanse osobiste

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy przez Internet?

22 grudnia 2014 16:48

Jak-złożyć-wniosek-o-kredyt-gotówkowy-przez-Internet?

O kredyt gotówkowy można się starać, składając odpowiednie dokumenty bezpośrednio w banku, można też ubiegać się o taki kredyt on-line. Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy przez Internet?

Niektóre banki mają w swojej ofercie kredyty internetowe. Jest to zdecydowanie szybsza i tańsza opcja udzielania kredytów. Nic dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z Internetu przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy. W jaki sposób składa się takie wnioski? Comperia.pl dokładnie wyjaśnia, jak należy podejść do tego tematu, bowiem od dokładności wypełnienia wniosku wiele zależy. Trzeba też wiedzieć, że nie są to wnioski standardowe, bowiem w każdym banku może być inny formularz do wypełnienia. Ale i tak ważne jest jego prawidłowe wypełnienie. Wymagane przez banki informacje są do siebie podobne.

Z pewnością bank zażąda od ubiegającego się o kredyt gotówkowy przez Internet takich informacji, jak dane osobowe, informacje dotyczące posiadanego konta osobistego, spłacanych pożyczek, pracodawcy oraz samej pracy, stanowiska pracy, stażu oraz formy zatrudnienia. Najważniejsza będzie informacja o dochodach, ponieważ od tego zależy wyliczenie zdolności kredytowych. Złożenie wniosku następuje drogą elektroniczną. Można też spodziewać się, że jeżeli bank będzie potrzebował dodatkowych informacji, to z pewnością doradca kredytowy banku skontaktuje się z klientem – albo przez Internet, albo telefonicznie. Możliwe są również sytuacje, kiedy trzeba będzie dostarczyć do banku dodatkowe dokumenty. Wówczas należy przynieść je do placówki.

Weryfikacja wniosku odbywa się najczęściej w ciągu jednego dnia, a o jej wynikach wnioskodawca zostaje powiadomiony telefonicznie. Banki internetowe dokonują weryfikacji na platformach internetowych. Osoba zabiegająca o taki kredyt może poznać wynik weryfikacji, logując się na swoje konto. Jeżeli kredyt zostaje przyznany, bank przelewa pieniądze na konto wskazane przez klienta, natomiast umowa kredytowa zostaje dostarczona do domu klienta przez kuriera bankowego.

Bank z pewnością zażąda skanów dowodu osobistego i zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach. Takie skany należy przesłać do banku. Zdarza się też, że bank odrzuca wniosek i kredyt nie zostanie klientowi udzielony. Bank nie musi informować klienta o powodach swojej decyzji.

Podobne artykuły