Finanse osobiste

Wiele ofert mniej korzystnych

18 stycznia 2012 15:01

Wiele ofert mniej korzystnych kredyt euro ranking

Niestety powtarza się scenariusz z lat ubiegłych. Po raz kolejny weszliśmy w zawirowania na rynkach finansowych. Szczególnie niepokoi spadek kursu złotego oraz pogarszająca się sytuacja strefy . Osłabienie polskiej złotówki może mieć i ma poważne skutki dla kredytobiorców, którzy wzięli kredyt pod hipotekę w obcej walucie, a szczególnie we frankach szwajcarskich. Martwią się też posiadacze kredytów w euro, ponieważ również nie wiedzą jaka będzie sytuacja tej waluty. Również banki raczej niechętnie teraz udzielają kredytów walutowych. Czy w takiej sytuacji ranking kredytów w euro czy frankach nam pomoże? Z pewnością, tylko i tylko trzeba sprawdzić z jakimi ofertami banki występują i właśnie ranking kredytów w euro nam w tym pomoże. Wygląda na to, że rację miała Komisja Nadzoru Finansowego, która z dezaprobatą odniosła się do polityki kredytowej banków, które postawiły na kredyty w obcej walucie, a szczególnie w euro. Sytuacją na finansowych rynkach martwią się też zwykli konsumenci, ponieważ z dnia na dzień rosną ceny paliwa, a to z kolei oznacza, że więcej zapłacimy za towary i usługi, a także za planowane wyjazdy urlopowe w kraju i za granicą. Cieszą się natomiast eksporterzy, ale nie będzie im za wesoło kiedy przyjdzie do rozliczeń z kooperantami krajowymi. Tak czy inaczej Grecja, a w dalszej kolejności Hiszpania czy Włochy zaczynają odbijać nam się czkawką, a co najgorsze nikt nie potrafi przewidzieć jak jeszcze długo. Analitycy twierdzą, że nasz złoty oberwał rykoszetem. Słabe to jednak pocieszenie, bowiem rykoszet bywa czasami bardziej bolesny niż bezpośrednie trafienie. Na razie nie widać szczególnej paniki na polskim rynku finansowym, ale z pewnością na zawirowaniach tych straci polski konsument. Mimo to kredyty hipoteczne nadal cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, ponieważ nadal potrzebujemy mieszkań, samochodów, budujemy domy itd. I nadal poszukujem najkorzystniejszych dla siebie kredytów, a daje taką możliwość ranking kredytów w euro. Ostatni ranking kredytów hipotecznych wskazuje na to, że o najlepsze kredyty hipoteczne najlepiej starać się w takich bankach jak: kredyt bank, boś i eurobank.
– Mnie osobiście przekonał ranking kredytów kredytów euro i taki kredyt przed rokiem wziąłem. Natomiast nie przekonują mnie teraz raty, które muszę co miesiąc spłacać. Co innego ranking kredytów kredytów euro a jeszcze co innego to co dzieje się w strefie euro. Należy wszystko dokładnie obserwować sprawdzać – powiedział jeden z klientów tego rynku.
Z prognozami ostatnio niestety nie jest najlepiej. Dlatego obecnie nie pozostaje nam nic innego jak wiara, że tym razem się nie pomylą. Ale jeżeli tak to w najbliższych miesiącach nie mamy co się spodziewać radykalnego umocnienia się polskiej złotówki. Ma się to ponoć odbyć dopiero pod koniec tego roku. Prognoza to niezbyt optymistyczna dlatego musimy się przygotować na dodatkowe koszty związane ze spłatą kredytów. Ale nadal najlepszą wykładnia na wybór kredytu hipotecznego będzie ranking kredytów hipotecznych.

Podobne artykuły