Finanse osobiste

Banki trzymają ręce na pulsie

22 kwietnia 2014 11:18

Banki trzymają ręce na pulsie banki kredyty święta Wszyscy przyzwyczailiśmy się już że jeżeli banki przygotowują kredyty na święta to dotyczy to jedynie świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy. I tak rzeczywiście jest ale pamiętajmy też o święcie zmarłych jak go potocznie nazywamy a chodzi o Wszystkich Świętych i na ten czas banki również przygotowują specjalną ofertę kredytową.

Trzeba bowiem pamiętać że święto zmarłych również kojarzone jest z wieloma wydatkami a nie wszystkich jest stać na wyłożenie takiej gotówki. Więc banki co roku przygotowują się na taka okazję i wychodzą do klientów ze specjalna oferta i takie kredyty świąteczne również funkcjonują i można się o nie starać. Oczywiście że trudno takie święto przyrównać do Świąt Bożego Narodzenia czy też Świąt Wielkanocnych, ale dodatkowe wydatki i to niemałe jednak są.

Czy kredyty na święta rozwiązują nasze problemy?

I tak i nie, ponieważ rozwiązują chwilowy brak gotówki ale pamiętajmy że zaciągamy kredyty z niemałymi odsetkami i musimy się z tego z bankami rozliczyć. Ale za pasem mamy już Święta Bożego Narodzenia i jak zwykle w takich przypadkach czekają na jak co roku przygotowania do zakupów świątecznych, choinki i prezentów pod choinkę. Takie są nasze tradycje z których z pewnością nie zrezygnujemy. A to są wydatki i niestety w kryzysie coraz częściej brakuje na pieniędzy ale jak wykazują badania Polacy już mniej chętnie sięgają po kredyty na święta i wolą jednak organizować nieco skromniejsze uroczystości i skromniejsze prezenty. Tak jest generalnie sytuacja co oczywiście nie oznacza że jest pewna grupa która nie wyobraża sobie świąt bez suto zastawionego stołu oraz prezentów pod choinkę. A mając nieźle płatna pracę stać takie osoby na kredyty na święta i późniejszą ich spłatę.

Szczególnie banki kierują swoją ofertę do emerytów i rencistów mających stały dopływ gotówki i trzeba przyznać że trafiają na podatny grunt, bo jak nie przyjąć rodzinę na święta i nie przygotować prezentów swoim wnuczętom.

Podobne artykuły