Finanse osobiste

Czy tylko Ergo Hestia

07 marca 2012 06:48

Czy tylko Ergo Hestia akcyza ubezpieczenia samochody

Coraz częściej docierają do nas informacje, że jeszcze w tym roku podwyższona zostanie akcyza na samochody. Wiadomo już, że została podwyższona akcyza na paliwa i gaz, rząd planuje również podwyższenie podatku akcyzowego na papierosy oraz alkohol. Dlatego trudno dziwić się kierowcom, którzy obawiając się, że podwyższona również zostanie akcyza na samochody. Rząd szuka pieniędzy na załatanie dziurawego budżetu finansowego i jednym z kierunków poszukiwań jest właśnie akcyza na samochody. Salony sprzedają auta, a klientów – chociaż znacznie mniej – nadal nie brakuje. Na przykład rok temu w czyszczeniu zapasów polskich salonów samochodowych pomogli nam także nasi zachodni sąsiedzi, którzy postawili na zakupy w polskich salonach samochodowych.
– A skoro kupuje się auta to należy je ubezpieczyć w związku z czym ręce zacierają firmy ubezpieczeniowe. Tymczasem na rynku ubezpieczeń samochodowych ofert jest wiele, ale najczęściej nie są to interesujące oferty. Tanie ubezpieczenia i z dobrymi warunkami to już raczej przeszłość. Poza tym jak wynika z informacji rzecznika ubezpieczonych najwięcej skarg na ubezpieczycieli dotyczy właśnie ubezpieczeń komunikacyjnych. Czyli manipulowanie przepisami nadal na tym rynku trwa, nadal firmy ubezpieczeniowe odwlekają w czasie oraz majstrują przy wyliczaniu i wypłacie odszkodowań i nadal rolują klientów – powiedział jeden Niestety klientów tego rynku.
Niestety tak się dzieje, chociaż oczywiście nie można tego faktu generalizować. Ale jest też inny problem, mianowicie problem młodych kierowców, a jest ich coraz więcej. Otóż brak jest na naszym rynku interesujących ubezpieczeń oc skierowanych tylko do młodych kierowców. Mało tego, często są zmuszani do płacenia wyższych składek, nawet jeżeli jeżdżą bezszkodowo. Z zasady traktuje się młodych kierowców jako szaleńców stwarzających największe zagrożenie na drogach i powodujących najwięcej wypadków drogowych. Jest w tym jednak sporo prawdy, ale są też wśród młodych kierowców osoby odpowiedzialne i firmy ubezpieczeniowe powinny zweryfikować swoje decyzje w tej sprawie. I ponoć takie firmy już są. Na przykład ergo hestia ma w swojej ofercie w miarę tanie ubezpieczenie oc dla młodych kierowców. Z drugiej jednak strony ubezpieczalnie mają rację, młodzi kierowcy stwarzają na drogach większe zagrożenie niż doświadczeni kierowcy. A co do podatku akcyzowego na samochody, to póki co – przynajmniej do wyborów – akcyza na samochody z pewnością nie zostanie podwyższona.

Podobne artykuły