Finanse osobiste

Karta kredytowa z rabatem na paliwo

30 września 2016 13:17

Karta-kredytowa-z-rabatem-na-paliwo

Przy wysokiej obecnie cenie paliwa każda oszczędność staje się istotna. Teraz nie musimy jednak poszukiwać najtańszych stacji (o te dość trudno), bo wystarczy karta kredytowa z rabatem na paliwo. Jak to działa?

Dla wielu z nas, zakup paliwa jest niemal tak powszednią czynnością – jak zakup chleba. Pokrywanie kosztów tankowania samochodu z prywatnej kieszeni nie jest tanim wydatkiem, co wiedzą niemal wszyscy kierowcy.

Karta kredytowa z rabatem na paliwo jest dostępna na przykład w Getin Banku, Santander Consumer Banku (VISA TurboKARTA) i innych. Jej posiadacze uzyskują częściowy zwrot kosztów paliwa, czyli tankują taniej. Oferta banku jest oczywiście obwarowana kilkoma znaczącymi zasadami, ale efekt (niższy koszt zakupu paliwa) jest osiągany. Rekompensata kosztów zakupu paliwa waha się, w zależności od banku od 2 do nawet 5 proc.

Zasady działania karty

Oferta, w której bank pokrywa za nas część kosztów paliwa jest oparta o spełnienie kilku ważnych warunków. Przed otrzymaniem karty kredytowej z rabatem na paliwo musimy zazwyczaj założyć konto w banku, który posiada taką ofertę. Niektóre banki wydają kartę ze wskazaniem partnerskich stacji, przy czym mamy możliwość uczestnictwa w korzystnym programie lojalnościowym. Posiadacz karty kredytowej z rabatem na paliwo musi także liczyć się z ograniczeniami. Banki zastrzegają sobie maksymalną kwotę zwrotu w skali miesiąca lub roku (w Getin Banku maksymalna roczna suma zwrotu to 300 zł). Inne warunki mówią o maksymalnym limicie litrażu tankowanego paliwa, np. do 30 litrów miesięcznie. Na plus należy poczytać natomiast oferty, które uwzględniają zakup paliwa na stacjach poza granicami kraju. Wielu podróżujących docenia tę możliwość.

Przegląd kilku dostępnych w Polsce kart kredytowych z rabatem na paliwo

Wśród banków oferujących karty obniżające koszty paliwa, można wymienić m.in.:

  • Bank BPH (karta AutoPlus) – rabat 2 proc.; zwrot nie więcej niż 75 zł miesięcznie.
  • Getin Bank – miesięczne utrzymanie karty 2,99 zł; limit 30 litrów paliwa miesięcznie;
  • Santander Consumer Bank (VISA TurboKARTA) –  miesięczne utrzymanie karty 0-4,90zł; rabat 3 proc.; zwrot nie więcej niż 30 zł miesięcznie;
  • Meritum Bank (Karta Kierowcy) – miesięczne utrzymanie karty 0-5zł; rabat 2 proc.; zwrot nie więcej niż 20 zł miesięcznie.

Nie zapominajmy również, że cała oferta jest oparta na posiadaniu karty kredytowej. Zasady jej działania są takie same, jak w przypadku zwykłych kart kredytowych i nasze zobowiązania musimy po prostu spłacić. Pamiętajmy także, że samo utrzymanie karty to stały, miesięczny wydatek. Opłacalność takiej karty należy dobrze przeliczyć.

Podobne artykuły