Finanse osobiste

Gdy ich zabraknie mamy problem

25 kwietnia 2012 00:20

Gdy ich zabraknie mamy problem finanse budżet upadłość

Nie da się ukryć, że dla nas najważniejsze są nasze finanse, nasz budżet domowy nasze finanse osobiste i to jest normalne. Normalne, ponieważ każdy z nas chciały mieć zapewniony spokój finansowy, nie martwić się czy zabraknie nam pieniędzy do wypłaty i czy bank udzieli nam kredytu czy też odmówi. Niestety spokoju póki co nie mamy, ponieważ taki nastał czas, ponieważ nadal toczy nas kryzys gospodarczy i nasze finanse osobiste nie stoją najlepiej. Nie da się ukryć, że teraz życie z ołówkiem w ręku staje się nieodzowne, ponieważ w innym przypadku możemy popaść w nie lada tarapaty. Wydawać by się mogło, że tylko przedsiębiorstwa planują, realizują swoje inwestycje, albo nie realizują z powodu braku środków i niestety w wielu przypadkach bankrutują. Podobnie na gospodarstwa domowych. Jeżeli nie uda nam się zrealizować naszych planów, jeżeli nie potrafimy związać końca z końcem i nie dostaniemy pomocy z zewnątrz to również bankrutujemy. Pojedyncza osoba też może ogłosić upadłość konsumencką, problem w tym, że nie każdy może taka upadłość ogłosić, ponieważ trzeba spełnić kilka warunków. Poza tym nawet ogłoszenie takiej upadłości nie rozwiązuje tak do końca naszych problemów.
– Planować swoje finanse osobiste zawsze powinniśmy i to nie ulega żadnej wątpliwości. Ale zawsze też mogą zdarzyć się nieprzewidziane wydatki, takie jak choroba, szpital, sanatorium, rehabilitacja itp. Wtedy nasz skrzętnie nawet zaplanowany budżet może runąć jak domek z kart. Na to nie da się przygotować, ale zawsze dobrze mieć uwzględnioną rezerwę budżetową, co oczywiście nie zawsze się udaje. Wtedy dobrze mieć dobrą historię kredytową i starać się o kredyt. Pomoc z zewnątrz często pomaga nam wybrnąć z trudnej dla nas sytuacji. Niestety banki nie zawsze są już skore do udzielania kredytów, miedzy innymi dlatego, ponieważ obliguje je rekomendacja T. Ale nie tylko, ponieważ same banki też już nie są tak chętne do udzielania kredytów – powiedział jeden z konsumentów.
Jeżeli brakuje nam gotówki, jeżeli nasze finanse osobiste załamują się to źle to dla nas wróży. I niech sobie twierdzą, że pieniądze w życiu nie są najważniejsze, ale kiedy zaczyna ich brakować zaczynają się też nasze problemy.

Podobne artykuły