Finanse osobiste

Grunt do dobra historia

19 sierpnia 2010 06:10

Zawsze marzyliśmy lub marzymy o własnych czterech ścianach i jeżeli decydujemy się na zakup mieszkania to najczęściej za kredyt z banku, bowiem niewiele osób stać na jego zakup za własne pieniądze. Przed kryzysem, jak zapewne większość z nas pamięta, nie było żadnego problemu z kredytem na zakup mieszkania, ale to już nie te czasy. Wprawdzie w ostatnim okresie banki zaczęły łagodzić swoją politykę kredytową w stosunku do branży kredytów mieszkaniowych i hipotecznych, ale z pewnością nie wrócą warunki sprzed kryzysu. A już z pewnością występując o taki kredyt możemy być pewni, że bank dokładnie nas prześwietli w biurze informacji kredytowej. Teraz kredyt mieszkaniowy bik to w zasadzie standard i z tym powinniśmy się liczyć. Ale coraz więcej jest banków, które kredytują nawet powyżej wartości nieruchomości – już niedługo bowiem zabroni im kolejne rekomendacje. Tak czy inaczej zakup mieszkania zaczyna być w zasięgu coraz większej liczby klientów banków starających się o takie kredyty, którzy nie zważając na rekomendacje, zaostrzenia, kredyt mieszkaniowy bik, czy kredyt z innymi problemami starają się o takie kredyty i je otrzymuje – szczególnie kredyty walutowe.
– Ostatnie powodzie, które nawiedzają nasz kraj jeszcze raz pokazały, że mieszkania, domy oraz inne nieruchomości powinno się ubezpieczać. Ale jak się okazuje przezorny nie zawsze jest dobrze ubezpieczony. To znaczy powinno się wykupywać takie polisy, które gwarantują wypłatę tak zwanej wartości odtworzeniowej. W przeciwnym razie wypłata ubezpieczenia może nie pokryć wszystkich szkód. Oczywiście są to droższe ubezpieczenia, ale warto w nie zainwestować. Ale trzeba też się liczyć, że firmy ubezpieczeniowe będą się migać od wypłat odszkodowań, a przynajmniej będą szukać wszelkich dostępnych sposobów na zmieniejszenie odszkodowań. Dlatego najlepiej szukać na rynku ubezpieczeń renomowanych i sprawdzonych firm, o ustalonej pozycji w tej branży. Jeżeli ktoś nie wie jacy ubezpieczyciele należą do czołówki na polskim rynku ubezpieczeniowym, powinni zapoznać się z rankingami ubezpieczycieli. Jest to ocena klientów firm ubezpieczeniowych, a więc najbardziej adekwatna do aktualnej sytuacji na tym rynku. Na czele tego zestawienia znajduje się firma ubezpieczeniowa prevoir-vie groupe prevoir sa, na drugim miejscu uplasowała się tu allianz polska sa, a na trzecim aviva towarzystwo ubezpieczeń na życie sa. W czołówce są także: pramerica życie towarzystwo ubezpieczeń i reasekuracji sa, tuw tuz,  stu ergo hestia sa, towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych tuw, a także liberty direct.
– Póki jednak zaczniemy ubezpieczyć nasze mieszkania z pewnością będziemy musieli je najpierw zakupić. Temat ubezpieczeń jest rzeczywiście bardzo ważny, ale najpierw trzema mieć co ubezpieczać. Dlatego tak ważny dla większości osób jest zakup mieszkania i kredyt, obojętnie czy kredyt mieszkaniowy bik prześwietli czy nie. Jednake bądźmy na to przygotowani, albowiem jeżeli nie mamy tak zwanej dobrej historii kredytowej żaden bank kredytu nam nie da.

Podobne artykuły