Finanse osobiste

Nadal korzystna oferta

12 stycznia 2012 09:41

Nadal korzystna oferta kredyt warunki rodzina

Czysto decydując się na zakup mieszkania zastanawiamy się na jaki kredyt się zdecydować – hipoteczny czy mieszkaniowy, a może na kredyt z dopłata rządową rodzina na swoim. Ale decydując się na kredyt rodzina na swoim warunki kredytu trzeba poznać, bowiem nie wszyscy je spełniają.
– Kredyt mieszkaniowy najczęściej jest kredytem hipotecznym, bowiem hipoteka nieruchomości najczęściej jest zastawem bankowym. Niestety kredyt mieszkaniowy jest coraz droższym kredytem i niekoniecznie już tak dostępnym jak kiedyś. Dla osób, którzy nie wytrzymują obciążeń finansowych najlepsze są kredyty z dopłatami rządowymi. Czyli tak zwany preferencyjny kredyt z dopłatą w programie „Rodzina na Swoim”. Oczywiście nie wszyscy z tego rodzaju kredytów mogą skorzystać, ale jest duża grupa osób kwalifikujących się do tego programu. Dlatego decydując się na kredyt rodzina na swoim warunki jakimi rządzi się ten kredyt należy znać, albo poznać – powiedział jeden z klientów tego rynku.
Tymczasem już prawie 300 tysięcy kredytów w ramach programu “Rodzina na Swoim” przyznały banki swoim klientom. Nie ulega wątpliwości, że są to w chwili obecnej najkorzystniejsze kredyty na rynku kredytów mieszkaniowych. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie nimi stale istnieje, mimo to nie tak duże jak przed wprowadzeniem zmian. Niestety zapadła już decyzja, że program ten zostanie wygaszony właśnie w tym roku i wtedy kredyt z dopłata rządową przestanie istnieć. Dlatego korzystajmy z faktu, że o kredyt taki jeszcze możemy się starać, ale pamiętajmy też decydując się na kredyt rodzina na swoim warunki są najważniejsze. Pamiętajmy też, że jeszcze pół roku temu trudno jednak przewidzieć jakie będą ostateczne decyzje rządowe. Zmiany jak wiadomo miały wejść w życie od II kwartału ubiegłego roku, ale jak wiadomo nie weszły i tak naprawdę trudno było wtedy przewidzieć kiedy wejdą. Na temat projektu tych zmian pisano już wielokrotnie, różne były i nadal są opinie. Dlatego tak wszystko przeciągało się w czasie. Generalnie wszystkie niemal produkty i usługi bankowe różnią się, ponieważ takie są zasady konkurencji. Różnią się też warunki oraz koszty kredytów z dopłatami rządowymi, aczkolwiek różnice nie są aż tak wielkie, dlatego tak ważny jest ranking kredytów z dopłatami rządowymi. Jeszcze do niedawna jedną z ciekawszych propozycji kredytu RnS była oferta Alior Banku, chociażby dlatego, że alior bank finansował do 100 procent nieruchomości, co nie było takie oczywiste w innych bankach. Teraz próżno już szukać Alior Banku w najnowszym rankingach. Teraz najwyżej są kredyty preferencyjne w citi bank, kredyt bank, eurobank oraz banku millennium.

Podobne artykuły