Ranking darmowych kont bez haczyków

04 lutego
14:12 2017

Coraz częściej banki próbują przerzucać mniejsze zyski z kredytów na opłaty za konta osobiste lub za użytkowanie kart debetowych. Na szczęście na rynku ciągle jeszcze można znaleźć oferty ROR-ów, za które nie trzeba płacić. Oto ranking darmowych kont bez żadnych haczyków w październiku 2015r.

Posiadanie konta osobistego wydaje się nam czymś oczywistym we współczesnych czasach i trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez bankowego rachunku. W sytuacji, gdy jesteśmy coraz bardziej mobilni i chcemy załatwiać wszystko błyskawicznie, brak ROR-u może być poważnym problemem. Gdzie znaleźć jednak dobre konto osobiste i to bez konieczności płacenia za rachunek? Wystarczy skorzystać z naszych podpowiedzi. Przedstawiamy nasz ranking darmowych kont.

1. Orange Finanse: Konto Osobiste

Konto darmowe i zupełnie mobilne, dostępne także przez Internet i telefon, nie przeszkadza nawet brak placówek banku. To jednak nie wszystko, ponieważ właściciele tego konta mogą również liczyć na specjalne upusty w programie rabatowym, nawet do 55%. Niestety ROR (to częsty problem kont osobistych) nie jest w ogóle oprocentowany. Warto również zwrócić uwagę na kartę debetową do konta. Normalnie poniesiemy za nią koszt miesięczny 5 zł. Jednak można tę opłatę wyeliminować, jeśli w danym miesiącu dokonamy co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych.

2. Alior Bank: Konto Internetowe

To kolejne konto osobiste, które może być darmowe. Oczywiście znowu sprawa dotyczy spełnienia określonych warunków w stosunku do kart debetowych. Zacznijmy zatem od nich. Do tego konta osobistego możemy otrzymać dwa rodzaje plastikowych narzędzi płatniczych: Debit MasterCard PayPass i Debit MasterCard NFC. Póki co, Alior Bank uruchomił promocję, za sprawą której karty te są darmowe do końca roku 2015, a potem konieczne będzie wykonanie transakcji bezgotówkowych na sumę co najmniej 100 zł miesięcznie, żeby uniknąć opłaty w wysokości 4 zł. Darmowe są tylko bankomaty należące do Alior Bank, Euronet i PlanetCash, za inne poniesiemy koszt 3 zł. Zapłacimy również 10 zł za przyznanie limitu w koncie.

3. Idea Bank: Konto Idealne

Trzecim kontem osobistym, na jaki chcielibyśmy zwrócić uwagę, jest oferta Idea Banku. Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj możliwość automatycznego oszczędzania za pomocą rozwiązania Idea Saper. Niestety, autoryzacja transakcji odbywa się za pośrednictwem płatnego SMS-a (koszt: 0,30 zł). Za to nie ma żadnych warunków co do użytkowania karty debetowej – zawsze jest darmowa. Niestety, korzystanie z bankomatów innych banków to koszt 2,99 zł.