Finanse osobiste

Okres bezodsetkowy przy transakcjach gotówkowych kartami Millenium

12 grudnia 2016 18:53

Okres-bezodsetkowy-przy-transakcjach-gotówkowych-kartami-Millenium

Okres bezodsetkowy, charakterystyczny dla transakcji bezgotówkowych, w przypadku kart płatniczych banku Millennium dotyczy także transakcji gotówkowych.

Karty kredytowe posiadają swoją określoną funkcjonalność i tylko umiejętne korzystanie z nich może sprawić, że będą one pomocne w codziennym życiu. W innych przypadkach łatwo wpaść w dodatkowe długi i odsetki, które przecież staną się zbędnym obciążeniem dla naszego budżetu domowego. Jedną z podstawowych zasad związanych z użytkowaniem kart kredytowych jest maksymalne ograniczenie transakcji gotówkowych dokonywanych za ich pomocą. Te bowiem wiążą się z natychmiastowym naliczaniem odsetek, bez tzw. okresu bezodsetkowego, w którym możemy spłacić zadłużenie karty bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Ta zasada została jednak złamana wraz z początkiem bieżącego roku przez Millennium Bank. Instytucja ta wprowadziła niespotykaną na polskim rynku finansowym zmianę, w ramach której okres bezodsetkowy dotyczy także transakcji gotówkowych dokonanych z użyciem karty kredytowej.

Taka dodatkowa funkcjonalność dotyczy kart Visa, MasterCard i American Express posiadanych przez klientów Banku Millennium. Dzięki temu mogą oni zdecydowanie swobodniej korzystać z możliwości oferowanych przez tego rodzaju kartę płatniczą, nie musząc obawiać się o dodatkowe odsetki naliczane w związku z takimi transakcjami jak wypłata pieniędzy z bankomatów, czy nawet przelewy z karty dokonywane przez bankowość internetową. W takich przypadkach okres bezodsetkowy może wynieść nawet 51 dni, identycznie jak w przypadku transakcji bezgotówkowych.

Prezentowane posunięcie ze strony Millennium Banku to doskonała wiadomość dla zwolenników kart kredytowych, którzy mogą zapomnieć o dotychczasowej ostrożności i wykorzystywać ten rodzaj karty płatniczej w sposób zdecydowanie bardziej zbliżony do tradycyjnych kart debetowych. Warto także dodać, że oferta Millennium Banku w kwestii kart kredytowych jest wyjątkowo szeroka i obejmuje kilkanaście rodzajów kart. Klienci, w zależności od zdolności kredytowej, mogą liczyć na limity wynoszące od 1000 zł do 100 000 zł.

Zmiany wprowadzone przez Millennium Bank nie dotyczą kart Millennium MasterCard World Signia i Millennium MasterCard World Signia/Elite VIP.

 

Podobne artykuły